O nás

Artem Burdiyan Jiu-jitsu Academy

ABJJA je naším úkolem poskytnout bezpečné a zábavné prostředí pro všechny zájemce, aby se mohli úspěšně rozvíjet v bojovém umění BJJ. Čímž zároveň zlepši fyzickou kondici, flexibilitu, psychickou odolnost a naučí se respektu k sobě i ostatním.

Díky našemu programu se dostanete do skvělé sportovní formy a zároveň získáte sebedůvěru a budete připravení na jakékoli životní změny.

Do každé lekce začleňujeme zábavu, fitness a disciplínu. Náš program učí, jak zvládnout negativní tlak a ohrožující situace, ve kterých se mohou ocitnout.

Jiu Jistu je světově uznávaným systémem sebeobrany který vás vybaví dovednostmi, které posílí jeho fyzické a emocionální zdraví.

Na rozdíl od jiných forem bojových umění, které se zaměřují na vizuálně atraktivní kopy, údery a skoky se BJJ zaměřuje na sebeobranné techniky, které poskytují skutečnou praktickou hodnotu využitelnou ve skutečných životních situacích.

Jiu Jitsu se překládá jako „jemné umění“, protože se zaměřuje na využití síly a techniky maximálně efektivním způsobem, čímž umožňuje porazit většího a silnějšího protivníka.

Hlavní trenér: Artem Burdiyan

Artem, Vystudoval obor tělovýchova a sport na fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého a to s jediným cílem, aby byl lepším trenérem. Bojovým sportům a uměním se věnuje od svých 9 let, své první krůčky dělal v Boxu, později trénoval Shotokan Karate a od roku 1998 se věnoval japonskému tedy tradičnímu Jiu Jitsu, v roce 2010 získal černý pás. BJJ začal trénovat v roce 2012, aktuálně je držitelem hnědého pásu pod Augusto Frota.

Jsme hrdým členem Frota Teamu

Klubové desatero

  1. Váš sparing partner je nejcenněšsí tréninkovou pomůckou – buďte tedy ohleduplní
  2. Nácvik technik není boj – chovejte se dle toho a nechte svého partnera procivičit si techniku bez zbytečného odporu. Až si budete oba technikou jistí můžete se společně dohodnout za zvýšení obtížnosti (odporu).
  3. Na tréninku je hlavní prioritou se naučit novým dovednostem a né porazit svého soupeře – nebuďte tedy na své sparing partnery zbytečně.
  4. Snažte se přispůsobit styl svého pohybu/síly svému partnerovi (pokud je menší než vy buďte ohleduplní) jeho ve velikosti a síle – vyhnete se tak zbytečným zraněním!
  5. Dávejte pozor na lidi kolem sebe, abyste do někoho nekopli nebo na nekoho nespadli! Vždy si buďte vědomí prostoru kolem vás.
  6. Slamy (zvednutí a hození na záda), škrabání, kousání, údery a kopy jsou přísně zakázané.
  7. Při provádění technik vnímejte, zda se váš sparingpartner již vzdává – ať už poklepáním = tap, nebo verbálně (vzdávám se, tap, zvuky bolesti)! Mějte na paměti, že každý člověk je jedinečný – to, co jiného nebolí, může jinému způsobit velkou bolest anebo dokonce zranění.
  8. Dávejete pozor při výkladu trenérů, vždy se vám pokoušejí co nejlépe vysvětlit danou tématiku. Pokud si chcete se svým sparingpartnerem popovídat o čemkoli nechte si to do šatny.
  9. Pokud vám není něco jasné počkejte na konec výkladu a ukázky – bude vám poskytnut prostor pro vaše dotazy.
  10. Pokud nutně potřebujete poradit od trenéra, ale ten se zrovna věnuje někomu jinému, počkete než dokončí pomoc ostatním a pak ho oslovte a on se vám bude rád věnovat.